czwartek, 30 czerwca 2011

Już jest! Czajniczek nr 2. Pewnie wszyscy spodziewali się Treat-teaale ja mam trochę inną technikę wyszywania dużych prac. Po pierwsze zaczynam od lewego górnego rogu a nadmiar kanwy z prawej strony zwijam i przyszpilam :) co jest widoczne na zdjęciach w poprzednim poście. W ten sposób łatwiej mi się haftuje, gdyż nie używam tamborka. Po wyhaftowaniu lewej strony tą część kanwy zwijam w rulonik i przytrzymuję lewą ręką a prawą mogę śmigać do woli :D Zaczynanie od lewej strony jest dla mnie ważne także dlatego, że jak wiadomo z czasem kanwa traci swoją sztywność i trudniej na niej stawiać równe krzyżyki...

Dość już tej pisaniny. A oto moje "dzieło" :D

Czajniczek 2.1

I oczywiście "bez wyrazu":

Czajniczek 2.0

I rzut oka na całość:

Czajniczek 2.3

Do napisania!

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Kiedy 2 lata temu przez blogi przetoczyła się gorączka czajnikowych słowniczków wiedziałam, że na pewno i ja je wyhaftuję. A oto i owoc niedzielnego wyszywania :)

Czajniczek 1

I zdjęcie bez konturów. Uwielbiam ten efekt gdy z kolorowej plamy wyłania się takie cudeńko:)

Czajniczek 1.0

Czajniczek 1.1

Patrząc na te zdjęcia sama się zdziwiłam jakie prościutkie wyszły mi krzyżyki. Bardzo dobrze mi się haftowało ten czajniczek. Ach te kolorki :)

Sprawy techniczne:
Kanwa: Zweigart 16, kość słoniowa
Nici: Mulina Madeira
Igła: bez czubka ;) 

czwartek, 23 czerwca 2011

Nadszedł upragniony czas wakacji. Dla mnie to czas rozwoju moich robótkowych pasji, szczególnie haftu krzyżykowego, w którym zakochałam się ok. 10 lat temu i ta miłość trwa do dzisiaj :D W związku z pojawieniem się czasu wolnego postanowiłam w końcu zebrać się w sobie i założyć bloga. Przymierzałam się do tego "zaledwie" 3 lata, więc chyba najwyższy czas ;) dlatego ogłaszam wszem i wobec blog "Życie poplątane muliną" za otwarty  i niniejszym rozpoczynam swoją działalność - wreszcie jawną, gdyż od kilku lat podglądam inne blogi, śledzę postępy w robótkach Koleżanek Po Fachu i zachwycam się nowymi wzorkami - oczywiście nie pozostawiając po sobie śladu ;)

To mój pierwszy blog i pierwszy wpis. Muszę się jeszcze trochę podszkolić w tym temacie. Będę wdzięczna za Wasze wskazówki i sugestie. 

Pozdrawiam wszystkich Podglądaczy - tych jawnych oraz w szczególności tych ukrytych;) 


KONTAKT

Asiulla_13
asiulla_13@gazeta.plRozmiar: 3366 bajtów


**********************

Rozmiar: 3366 bajtów


Rozmiar: 3366 bajtów


***********************

Rozmiar: 3366 bajtów


Rozmiar: 3366 bajtów