piątek, 28 lutego 2014

Witajcie!

Dzisiaj nastąpi prezentacja ostatniego haftu w zabawie "SAL na kołach". Proszę bardzo, oto Żółte autko - taka moja nazwa robocza, nie mam kompletnie pojęcia jak się nazywa w bajce, wybaczcie.

Krótka sesja zdjęciowa:

Autko 3

Autko

Autko 2

 

Hafcik został ukończony jako ostatni. Pomimo tego, że bardzo mi się podobał i miałam już 1/3 wyszytą zostawilam go obawiając się o to, że będzie za mały. Całe szczęście, że się z nim przeprosiłam, włączyłam turboigiełkę i zdążyłam na czas wyszyć, w przeciwnym razie stałby się kolejnym UFOkiem tak jak Kubuś z poprzedniej zabawy... Wymiary na styk, ale spełniają kryteria! :D

środa, 26 lutego 2014

Witajcie w ten piękny słoneczny dzień!

Dzisiejszy wpis to kontynuacja prezentacji SAL-owych kwadracików. Brak regularnych wpisów wynikał z braku weny pisarskiej i palącej się do pracy igły :)

Dzisiejsze hafciki co prawda nie posiadają kół, jednakże są to pojazdy ;) 

Pierwszym "lotnym" a drugim SAL-owym hafcikiem został Balon. Od chwili gdy znalazłam ten wzór chciałam go wyszyć w naszej zabawie. Haftowałam z komputera, co było dużym utrudnieniem. Nie unikałam także ćwierćkrzyżyków i krzyżykow 3/4 co spowodowało znaczne zwiększenie czasu haftowania. Zmienilam również kolory, z mało męskiego różu na fiolet i z białego na cielisty, aby zmniejszyć kontrast, ocieplić obrazek. Efekt mi się podoba, pomimo obaw o kosz i linie (nie są takie jak być powinny - proste, ale uznałam, że ważniejsze jest ich dobre przymocowanie, przyleganie).

A oto i on ;)

 Balon

 

Drugi latający haft to "Sowa w kosmosie". Jest słodziutka. Wyszywana podczas "złotej soboty" na IO w Sochi :) Linie tym razem wykonane nie czarnymi, lecz różnokolorowymi nitkami muliny. Długo się zastanawiałam czy bedzie to dobry pomysł, ale chyba źle nie wyszło? Moim zdaniem hafcik jest dzięki temu delikatniejszy. 

Zobaczcie sami: 

Rakieta
Miło mi zmienić formę zwrotu do adresata. Długa przerwa w śledzeniu blogów spowodowała, że dopiero niedawno odkryłam haftujących-blogujących Panów. Rękodzieło jest dla wszystkich, nie ma co się kryć ;)

Strasznie się rozpisałam.
Kończę życząc miłego dnia Drogim Koleżankom i Kolegom :D 

niedziela, 02 lutego 2014

Witajcie!

Korzystając z chwilki wolnego czasu i zdopingowana komentarzem jednej z Was publikuję dzisiaj mój skromny kołderkowy hafcik ;) 

Kopara

Na kanwę wjechał bardzo ciężki sprzęt :D Zdecydowanie nie jest to mój klimat, ale przecież nie należę do grupy docelowej, nie jestem małym chłopcem ;)

Mimo wszystko mam nadzieję, że pojazd spodoba się jakiemuś Młodemu Mężczyźnie ;)

Trzeba przyznać, że tym razem Chaga postawiła przed uczestniczkami SAL-u nie lada wyzwanie. O ile czasu na wyszywanie (dziękuję za przedłużenie zabawy) i ochoty do pomocy nam nie brakuje to znalezienie odpowiedniego wzoru graniczy z cudem. 
Nie ma jednak co marudzić, tylko trzeba brać się do roboty jak na Kołderkowe Ciocie przystało. Przecież im trudniejsza droga tym większa satysfakcja z osiągniętego celu :D 

Pozdrawiam Was serdecznie dziękując za odwiedziny i do następnego ;) 

P.S. Bardzo się cieszę, że kolejne blogi budzą się do życia. Sama nie wiem jak mogłam porzucić blogowanie i oczywiście KRZYŻYKI :D 


KONTAKT

Asiulla_13
asiulla_13@gazeta.plRozmiar: 3366 bajtów


**********************

Rozmiar: 3366 bajtów


Rozmiar: 3366 bajtów


***********************

Rozmiar: 3366 bajtów


Rozmiar: 3366 bajtów